SLOVINSKO SOČA Informácie a opatrenia k zájazdu 2021

SLOVINSKO SOČA Informácie a opatrenia k zájazdu 2021

CK Raftovanie  /  Máj 26, 2021 / 21:23

????DÔLEŽITÉ BEZPEČNOSTNÉ INFORMÁCIE A OPATRENIA K PROGRAMU / ZÁJAZDU SLOVINSKO SOČA v sezóne 2021.????  Informácie ku dňu: 15.6.2021 

Vodácke AHOOJ priatelia a kamaráti.  A JE TO TU !!! SEZÓNA LETO 2021 ZAČALA. 

Sme radi, že obmedzenia sa uvolňujú a my tak môžeme robiť čo nás naozaj baví. Každopádne vzhľadom na celosvetovú pandemickú situáciu aj naša CK Raftovanie prijíma rôzne bezpečnostné opatrenia a môže dôjsť k určitým obmedzeniam v cieľovej destinácii programu a na programe.

Vstup do Slovinska je bez obmedzení pre osoby prichádzajúce z krajín, ktoré sa nachádzajú na zelenom zozname krajín – Slovensko, ale aj napríklad Česká republika, Poľsko, Nemecko.  ( Registrácia pred vstupom sa nevyžaduje ).

Pre osoby prichádzajúce zo Slovenska neplatí pri vstupe do Slovinska povinná karanténa a vstup je bez obmedzení, pokiaľ sa na hraničnom priechode predloží potvrdenie (napríklad účet z obchodu, čerpacej stanice), že najmenej 5 dní pred vstupom do Slovinska sa takáto osoba nepretržite nachádzala v krajine, ktorá nie je na červenom zozname.

 

Osoby, ktoré majú takéto potvrdenie (pobyt na SR najmenej 5 dní) nemusia predložiť negatívny výsledok PCR ani antigénového testu, nemusia vyplňovať žiadny formulár a vstup do Slovinska je bez obmedzení (vrátane tranzitu). Slovenská republika je od 12. júna zaradená do slovinského zeleného zoznamu  (krajiny s lepšou epidemiologickou situáciou).

 

Osoby, ktoré nemajú takéto potvrdenie, sa považujú za osoby prichádzajúce z krajín so zhoršenou epidemiologickou situáciou, na ktoré sa vzťahujú prísnejšie podmienky vstupu do Slovinskej republiky platné pre krajiny na červenom zozname.

 

Aké dokumenty sa považujú pri vstupe ? Platné cestovné doklady (občiansky preukaz, alebo cestovný pas).

 

Pre vyhnutie sa karanténe je potrebné predložiť:

  • potvrdenie o pobyte v SR posledných 5 dní pred odchodom do Slovinska
  • alebo slovenský očkovací certifikát,
  • alebo potvrdenie o prekonaní COVID-19 (obdobie 21 dní od nakazenia do 6 mesiacov),
  • alebo PCR test/antigénový test nie starší ako 48 hodín
  • alebo sa musí spĺňať jedna z výnimiek

????Podmienky návratu na SR:  CESTOVATEĽSKÝ SEMAFÓR????

Medzi zelené krajiny patria  od 31. mája členské štáty Európskej únie ( ako aj SLOVINSKA REPUBLIKA ) , Austrália, Čínska ľudová republika, Čínska republika (Taiwan), Grónsko, Island, Izrael, Južná Kórea, Macao, Nórsko, Nový Zéland, Singapur.

Po návrate zo zelenej krajiny platí 14-dňová domáca karanténa, ktorá môže byť ukončená negatívnym RT-PCR testom po príchode. Výnimku z povinnej izolácie majú zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19, osoby, ktoré ochorenie prekonali za posledných 180 dní ( nutnosť potvrdenie od lekára ), a deti do 18 rokov.

Od 14. júna 2021 okrem iného pribudli výnimky z domácej karantény po príchode zo zelených krajín:  po novom nie je potrebné sa testovať iba na území Slovenska, osoba môže prísť už s negatívnym testom .

Zdroj: minv.sk

????OBMEDZENIA A OPATRENIA NA PROGRAME????

Cesta do Slovinska JE OTVORENÁ bez obmedzení. Tranzit cez AT, IT je bez obmedzení ( stačí ukázať negatívny AG test ).

Treba počítať s povinnosťou nosenia rúšok v uzavretom priestranstve, autobusoch a vo verejných vnútorných priestoroch ako napríklad potraviny, reštaurácie, čerpacia stanica / pumpa, lekáreň, atď. 

- Rúška sú povinné aj v motorovom vozidle kde sedia cudzie osoby, ktoré nežijú v spoločnej domácnosti.

- V exteriéri povinnoť nosenia ruška NIE JE.

Dodržiavanie minimálnej vzdialenosti 2m v rámci možností a situácie od iných osôb.

Zdravte sa bezkontaktne, dezinfikujte si ruky.

- Nezgrupujte sa s cudzími osobami. 

Stravovanie:   - Prineste si na program vlastný príbor, tanier, hrnček, prostriedok na umývanie riadu a žinku na riad. 

  • v rámci celej krajiny sú otvorené terasy reštaurácií a barov (v čase od 5.00 – 22.00). V interiéri reštaurácií môžu byť iba hostia, ktorí majú  potvrdenie, že prekonali COVID-19, boli očkovaní, alebo vykonali antigénový, alebo PRC test, ktorý nie je starší ako 48 hodín.

  Preto na základe týchto opatrení a veľkého úspechu z minuloročnej sezóny bude "OBED" počas programu podávaný v kempe. Hlavné menu ( MENUČKO: polievka, hlavné jedlo, dezert, nealko nápoj). Poplatok 10 Eur / obed.

- Dodržiavajte prosím čas príchodu na program ( podľa programu )  pri výmene turnusov z dôvodu medzi turnusom prebieha dezinfekcia / ubytovania ( stanov ) - kempu - vystroje.

- KAPACITA TERMÍNOV JE OBMEDZENÁ (ZNÍŽENÁ) v rámci opatrení sme sa rozhodli znížiť kapacitu účastníkov na programe. Preto ak máte záujem o program neváhajte a zarezervujte si svoj termín programu pokiaľ sú ešte voľné miesta.

- Doprava mikrobusom CK na zájazd ( do odvolania ) POVINNOSŤ PREUKÁZANIA SA PRI NASTÚPENI BUĎ PCR TESTOM ALEBO AG TESTOM nie starším ako 48 hod. Možnosť vlastnej dopravy na program.

- V prípada choroby, alebo náznaku prechladnutia si prosim presuňte termín a nezúčastňujte sa zájazdu.

- V prípade, že klient na zájazde bude prejavovať znaky ochorenia ( kašel, teplota, kýchanie a iné )  môže byť z programu vyradený bez nároku vrátenia peňazí za danú službu / program.

- Každý zakúpený zájazd má platnosť do septembra 2022. V prípade, že sa zakúpeného zájazdu v sezóne 2021 nechcete, alebo z nejakého dôvodu nemôžete zúčastniť, najneskôr týždeň - dva pred nástupom na program si ho  môžete bez udania dôvodu bezplatne zmeniť na nový termín do konca septembra 2022.  Stačí urobiť novú objednávku a do poznámky uveďte zmena termín ( váš aktuálny termín ) a VS. Následne vám bude termín bezplatne presunutý / zmenený. 

V prípade , ak nám nepošlete vyjadrenie k Vášmu zájazdu pred nástupom na program, budeme mať za to, že klienti sú so všetkými upozorneniami / opatreniami / zmenami zájazdu uzrozumení a rezervácia ostáva v platnosti .. 

Pevne veríme, že budete mať pre vyššie uvedené body, vzhľadom na výnimočnú situáciu, pochopenie. Prosíme vás o bezodkladné informovanie zúčastnených osôb na programe vo vašej skupine o následovných opatreniach zájazdu.

V prípade nesúhlasu klientov so zmenami a opatreniami, majú nárok na bezplatné prehodenie rezervácie až do septembra 2022.  

Všetky termíny od júna 2021 do septembera 2022 sú na výber na našej stránke link https://raftovanie.sk/clanok/14-slovinsko-soca .

Bude nám však potešením, ak sa rozhodnete vycestovať a my sa už na vás na programe veľmi tešime. Priatelia a kamaráti ĎAKUJEME za pochopenie a do skorého videnia AHOOJ.

Váš team CK RAFTOVANIE. 

Foto / Video

Komentáre

MÁTE ĎAĽŠIE OTÁZKY?

NAPÍŠTE NÁM:

rafting@raftovanie.sk

Raftovanie Team

Darčekové poukazy

Obdarujte svojich blízkych jedinečným a nezabudnuteľným adrenalínovým darčekom z našej ponuky, ktorý nekúpite v žiadnom obchode vystavený na konkrétnu destináciu / program s ľubovoľným venovaním a hodnotou. Prehľad programov a cien jednotlivých zájazdov nájdete tu.

Captcha
Súhlasím so spracovaním osobných údajov na komunikačné účely. VIAC INFORMÁCIÍ

RAFTOVANIE TEAM

ZÁŽITKY A STUDENÚ VODU S NAMI PREŽILI AJ