SLOVINSKO SOČA Informácie a opatrenia k zájazdu 2021

SLOVINSKO SOČA Informácie a opatrenia k zájazdu 2021

CK Raftovanie  /  Máj 26, 2021 / 21:23

????DÔLEŽITÉ BEZPEČNOSTNÉ INFORMÁCIE A OPATRENIA K PROGRAMU / ZÁJAZDU SLOVINSKO SOČA v sezóne 2021.???? Informácie k September 2021.

Vodácke AHOOJ priatelia a kamaráti.  A JE TO TU !!! SEZÓNA LETO 2021 JE ÚSPEŠNE U KONCA A MY VÁM ĎAKUJEME ZA VAŠU ÚČASŤ NA NAŠICH PROGRAMOCH.  

AKO TO BOLO: Sme radi, že obmedzenia sa uvolnili a my tak môžeme robiť čo nás naozaj baví. Každopádne vzhľadom na celosvetovú pandemickú situáciu aj naša CK Raftovanie prijíma rôzne bezpečnostné opatrenia a môže dôjsť k určitým obmedzeniam v cieľovej destinácii programu a na programe.

Nové prísnejšie pravidlá vstupu do Slovinska od 15. júla 

Od 15. júla Slovinsko zavádza jednotné pravidla vstupu do krajiny, ktoré budú platiť pre všetky krajiny rovnako. Rozdelenie krajín na zelené, oranžové, červené a tmavočervené sa ruší.

 

Oficiálne podmienky vstupu nájdete vždy na https://www.gov.si/en/topics/coronavirus-disease-covid-19/border-crossing/

 

Vstup do Slovinska bez obmedzení  a následnej karantény bude umožnený iba pre osoby, ktoré predložia niektorý z nasledovných dokumentov:

 

1. negatívny výsledok RT-PCR testu, ktorý nie je starší ako 72 hodín od momentu odobratia vzorky, alebo negatívny výsledok antigénového testu, ktorý nie je starší ako 48 hodín od odobratia vzorky,

 

2. alebo potvrdenie o prekonaní COVID-19 - pozitívny výsledok testu PCR na COVID-19, ktorý nie je starší viac ako 10 dní a zároveň nie starší ako 6 mesiacov, alebo potvrdenie od lekára o prekonaní COVID-19, ktoré nie je staršie viac ako 6 mesiacov,


3. alebo potvrdenie o očkovaní proti COVID-19, ktorým sa preukáže, že uplynulo:

 • najmenej 7 dní od očkovania druhou dávkou vakcíny Comirnaty od výrobcu Pfizer/Biontec,
 • najmenej 14 dní od očkovania druhou dávkou vakcíny Moderna,
 • najmenej 21 dní od očkovania prvou dávkou vakcíny Vaxzevria od spoločnosti AstraZeneca,
 • najmenej 14 dní od očkovania vakcínou Janssen od spoločnosti Johnson&Johnson/Janssen-Cilag,
 • najmenej 21 dní od očkovania prvou dávkou vakcíny Covidshield od výrobcu Serum Institute of India/AstraZeneca,
 • najmenej 14 dní od druhej dávky vakcíny Sputnik V od výrobcu Russia´s Gamaleya National Centre,
 • najmenej 14 dní od druhej dávky vakcíny CoronaVac od spoločnosti Sinovac Biotech a
 • najmenej 14 dní od druhej dávky vakcíny Sinopharm alebo

 
4. alebo potvrdenie o očkovaní osôb, ktoré prekonali COVID-19 – tzn. potvrdenie o prekonaní COVID-19 (pozitívny test/ potvrdenie od lekára), pokiaľ zároveň osoba dostala najviac v ôsmich mesiacoch od nástupu symptómov aspoň jednu dávku niektorej z vakcín uvedených v bode 3 (berie sa, že osoba je chránená už dňom podania vakcíny),
 
5. alebo digitálny COVID preukaz EÚ v digitálnej alebo papierovej podobe (EU DCP) s funkčným QR kód, ktorý obsahuje informácie o negatívnom výsledku PCR alebo antigénového testu, potvrdenie o očkovaní alebo prekonaní COVID-19 (podľa podmienok z bodu 1, resp. 2 alebo 3) alebo
 
6. alebo certifikát COVID-19 z tretích krajín v digitálnej alebo papierovej podobe obsahujúci funkčný QR kód s rovnakými dátami, aké obsahuje digitálny COVID preukaz EÚ (podľa podmienok z bodu 1, resp. 2, resp. 3)
 
7.  alebo potvrdenie o očkovaní viacerými druhmi vakcín uvedených v bode 3, pričom ak je osoba očkovaná prvou dávkou vakcíny od spoločnosti AstraZeneca sa berie, že osoba je chránená ihneď po druhej dávke od vakcíny od výrobcu Biontech/Pfizer a alebo Moderna, ak sa druhá dávka podá od 4 do 12 týždňov od prvej dávky.

 

DôLEŽITÉ UPOZORNENIE: Chceme Vás upozorniť, že pri prechode do Slovinska z Talianska prišlo momentálne k obmedzeniu a prerábaju tu tunel na ceste a hraničny prechod je otvorený iba do 18:00 ( 17:50 ), preto Vám píšeme dôležitú informáciu, že treba si naplánovať cestu tak aby ste to do vtedy stihli, lebo ináč zatvoria cestu a budete musieť íst potom druhým prechodom čo by bola už zbytočná zachádzka. Ďakujeme za pochopenie, ahooj a štastnú cestu. 

 

????Podmienky návratu na SR:  CESTOVATEĽSKÝ SEMAFÓR???? 

Od 9. júla sa menia podmienky vstupu na územie Slovenska, otvorené budú všetky hraničné priechody.

Každá osoba, ktorá od 9. júla 2021 vstúpi na územie SR, sa musí registrovať na http://korona.gov.sk/ehranica.

Registrovať sa nemusia:

 • deti do 12 rokov,
 • osoby vykonávajúce tranzit cez územie Slovenska,

Registrovať sa treba pri každom vstupe na územie SR. To sa netýka: 

 • plne zaočkovaných, ktorým prvá registrácia platí nasledujúcich 6 mesiacov,
 • osôb po zaočkovaní prvou dávkou ktorejkoľvek vakcíny - týmto osobám platí prvá registrácia do 9. augusta,
 • osôb od 12 do 18 rokov, ktorým prvá registrácia platí do 9. augusta,

Karanténa a výnimky z nej

 • Všetky osoby, ktoré od 9. júla 2021  od 6:00 vstúpia na územie SR, sú povinné ísť do karantény, ktorá sa pri bezpríznakovom priebehu bez otestovania skončí dovŕšením 14. dňa.
 • Karanténu je možné ukončiť negatívnym výsledkom RT-PCR testu, ktorý je možné vykonať najskôr na 5. deň.
 • Deti do 12 rokov nie je potrebné testovať, karanténa im skončí vtedy, keď ostatným členom spoločnej domácnosti.
 • Karanténa platí aj pre členov spoločnej domácnosti, ktorí necestovali - končí sa vtedy, keď ostatným členom.

Karanténa nie je povinná pre:

 • plne zaočkovaných ľudí,
 • osoby od 12 do 18 rokov veku, ak nikto iný v spoločnej domácnosti nemá povinnú karanténu - prechodne do 9. augusta,
 • osoby, ktoré zo zdravotných dôvodov nemôžu byť zaočkované; tieto musia predložiť potvrdenie podľa vzoru v prílohe vyhlášky, zároveň musia mať negatívny výsledok RT-PCR testu nie starší ako 72 hodín,

Okrem COVID-preukazu EÚ alebo potvrdenia o absolvovaní očkovania na Slovensku je možné preukazovať sa aj potvrdeniami z iných krajín. Podmienkou je, aby toto potvrdenie bolo v slovenskom, českom alebo anglickom jazyku.

Zdroj: Úrad verejného zdravotníctva SR

...................................................................................................................................

????OBMEDZENIA A OPATRENIA NA PROGRAME????

Cesta do Slovinska JE OTVORENÁ bez obmedzení. Tranzit cez AT, IT je bez obmedzení.

Treba počítať s povinnosťou nosenia rúšok v uzavretom priestranstve, autobusoch a vo verejných vnútorných priestoroch ako napríklad potraviny, reštaurácie, čerpacia stanica / pumpa, lekáreň, atď. 

- Rúška sú povinné aj v motorovom vozidle kde sedia cudzie osoby, ktoré nežijú v spoločnej domácnosti.

- V exteriéri povinnoť nosenia ruška NIE JE.

Dodržiavanie minimálnej vzdialenosti 2m v rámci možností a situácie od iných osôb.

Zdravte sa bezkontaktne, dezinfikujte si ruky.

- Nezgrupujte sa s cudzími osobami. 

Stravovanie:   - Prineste si na program vlastný príbor, tanier, hrnček, prostriedok na umývanie riadu a žinku na riad. 

 • v rámci celej krajiny sú otvorené terasy reštaurácií a barov. V interiéri reštaurácií môžu byť iba hostia, ktorí majú  potvrdenie, že prekonali COVID-19, boli očkovaní, alebo vykonali antigénový, alebo PRC test, ktorý nie je starší ako 48 hodín.

  Preto na základe týchto opatrení a veľkého úspechu z minuloročnej sezóny bude "OBED" počas programu podávaný v kempe. Hlavné menu ( MENUČKO: polievka, hlavné jedlo, dezert, nealko nápoj). Poplatok 10 Eur / obed.

- Dodržiavajte prosím čas príchodu na program ( podľa programu )  pri výmene turnusov z dôvodu medzi turnusom prebieha dezinfekcia / ubytovania ( stanov ) - kempu - vystroje.

- KAPACITA TERMÍNOV JE OBMEDZENÁ (ZNÍŽENÁ) v rámci opatrení sme sa rozhodli znížiť kapacitu účastníkov na programe. Preto ak máte záujem o program neváhajte a zarezervujte si svoj termín programu pokiaľ sú ešte voľné miesta.

- Doprava mikrobusom CK na zájazd ( do odvolania ) POVINNOSŤ PREUKÁZANIA SA PRI NASTÚPENI BUĎ PCR TESTOM ALEBO AG TESTOM nie starším ako 48 hod. Možnosť vlastnej dopravy na program.

- V prípada choroby, alebo náznaku prechladnutia si prosim presuňte termín a nezúčastňujte sa zájazdu.

- V prípade, že klient na zájazde bude prejavovať znaky ochorenia ( kašel, teplota, kýchanie a iné )  môže byť z programu vyradený bez nároku vrátenia peňazí za danú službu / program.

- Každý zakúpený zájazd má platnosť do septembra 2022. V prípade, že sa zakúpeného zájazdu v sezóne 2021 nechcete, alebo z nejakého dôvodu nemôžete zúčastniť, najneskôr týždeň - dva pred nástupom na program si ho  môžete bez udania dôvodu bezplatne zmeniť na nový termín do konca septembra 2022.  Stačí urobiť novú objednávku a do poznámky uveďte zmena termín ( váš aktuálny termín ) a VS. Následne vám bude termín bezplatne presunutý / zmenený. 

V prípade , ak nám nepošlete vyjadrenie k Vášmu zájazdu pred nástupom na program, budeme mať za to, že klienti sú so všetkými upozorneniami / opatreniami / zmenami zájazdu uzrozumení a rezervácia ostáva v platnosti .. 

Pevne veríme, že budete mať pre vyššie uvedené body, vzhľadom na výnimočnú situáciu, pochopenie. Prosíme vás o bezodkladné informovanie zúčastnených osôb na programe vo vašej skupine o následovných opatreniach zájazdu.

V prípade nesúhlasu klientov so zmenami a opatreniami, majú nárok na bezplatné prehodenie rezervácie až do septembra 2022.  

Všetky termíny od júna 2021 do septembera 2022 sú na výber na našej stránke link https://raftovanie.sk/clanok/14-slovinsko-soca .

Bude nám však potešením, ak sa rozhodnete vycestovať a my sa už na vás na programe veľmi tešime. Priatelia a kamaráti ĎAKUJEME za pochopenie a do skorého videnia AHOOJ.

Váš team CK RAFTOVANIE. 

Foto / Video

Komentáre

MÁTE ĎAĽŠIE OTÁZKY?

NAPÍŠTE NÁM:

rafting@raftovanie.sk

Raftovanie Team

Darčekové poukazy

Obdarujte svojich blízkych jedinečným a nezabudnuteľným adrenalínovým darčekom z našej ponuky, ktorý nekúpite v žiadnom obchode vystavený na konkrétnu destináciu / program s ľubovoľným venovaním a hodnotou. Prehľad programov a cien jednotlivých zájazdov nájdete tu.

Captcha
Súhlasím so spracovaním osobných údajov na komunikačné účely. VIAC INFORMÁCIÍ

RAFTOVANIE TEAM

ZÁŽITKY A STUDENÚ VODU S NAMI PREŽILI AJ