info@raftovanie.sk (mirec) +421 911-305-961 REFERENCIE povedali o nás POŽIČOVŇA O NÁS
SK

Rafting v AVŠ Liptovský Mikuláš

kontakt: CK Raftovanie  |  aktualizácia: 04.10.2018 17:51
Rafting v AVŠ Liptovský Mikuláš

vypredané

Typ zájazduRafting
LokalitaSlovensko - Liptovský Mikuláš
TermínApríl - September
Rafting Kajak Chata Penzión Hotel Vlastná doprava Mikrobusová doprava Vlastná strava Polpenzia
KÓD RAFTING  120 minút 
007 R6-R8 (6-8 klientov+1 inštruktor) 33,00 € / os.
008 R4 (4 klienti +1 inštruktor) 39,00 € / os. 
009 R2 (2 klienti+inštruktor) 42,00 € / os.
R2 VIP LM R2 VIP (1 klient+1inštruktor) 82,00 € / os.
XXL XXL Exclusive 99,90 € / os.

PROGRAM: Ponúkame Vám 120 minútový program rafting.

120 min. program / zahŕňa 30 min. inštruktáž, prezliekanie, 60 min. rafting (cca 3-4 jazdy) 30 min. prezliekanie, sprcha, vratenie veci organizátorom, ukončenie programu.

CENA ZAHŔŇA:

Rafting R6-R8, R4, R2, R2 VIP: Raftový čln, kompletnú raftovú výstroj (záchranná vesta, prilba, pádlo, neoprén, neopr.papučky, bundička), inštruktora v každom raftovom člne, inštruktáž o chovaní sa na divokej vode v prípade prevrátenia sa, záchranára na brehu divokej vody a šatňu, toalety.

Rafting XXL Exclusive: Raftový čln, kompletnú raftovú výstroj (záchranná vesta, prilba, pádlo, neoprén, neopr. papučky, bundička), inštruktora v každom raftovom člne, inštruktáž o chovaní sa na divokej vode v prípade prevrátenia sa, záchranára na brehu divokej vody, šatňu, toalety, občerstvenie 0,5 l minerálnej vody, tričko RAFTING RAFTOVANIE na pamiatku, foto dokumentácia organizátorom.

TERMÍN: Ľubovolný podľa objednávky. Možnosť raftovania od Pondelka do Nedeľe.

  • obdobie jar - leto: od mesiaca Apríl do Septembra

UBYTOVANIE: Bez ubytovania. V prípade záujmu Vám zabezpečíme ubytovanie apartmán, penzión prípadne hotel.

STRAVA: Bez stravy. V prípade záujmu zabezpečíme na kľúč. Ponúkame: prípravu grilovačiek, opekačiek, barbecue a viac.

Sprievodný program: doplnkové zábavné atrakcie, nafukovacie atrakcie, teambuilding a oveľa viac.

DOPLATKY: Zdravotné poistenie 0,80€/osoba/deň.

POVINNÉ POPLATKY: Poistenie proti insolventnosti 0,35 €/os./deň.

Prostredie:
Areál vodného slalomu Andreja Cibáka leží na juhovýchodnom okraji mesta Liptovský Mikuláš. Je situovaný na ľavom brehu rieky Váh , ktorej odrazením vody je aj napájaný. Do prevádzky bol spustený v roku 1978 a jeho otcom bol pán Andrej Cibák.

Raftovanie:
Začiatok tvorí privádzací kanál zakončený štartovacím bazénom v dĺžke 680 metrov. Z toho sú vedené dve samostatné trate, ktoré sa približne v strede spájajú a ďalej pokračujú spolu späť do rieky Váh.Ľavá trať s ľahšou obtiažnosťou sa volá ”Váh” a pravá kratšia ,ale zato náročnejšia sa volá ”Orava”.

Obtiažnosť vody:
Obtiažnosť vody je WW II – III+, stredne ťažká - rafting pre každého.

Podmienky:

  • Nutnosť vedieť plávať!
  • Rezervácia termínu e_mailom / zaslaním objednávky.
  • Minimálny počet záujemcov do skupiny.
  • Podpísanie reverzu - prehlásenie o účasti na programe na vlastnú zodpovednosť. Pre osoby mladšie ako 18 rokov podpisujú reverz rodičia príp. zákonný zástupca.
  • Klient je za zapožičaný materiál zodpovedný. V prípade straty alebo vážneho poškodenia je povinný tento materiál uhradiť v plnej výške.

Vyhradzujeme si právo na:

  • Zmenu termínu, resp. zrušenie zájazdu pri nedostatočnom počte záujemcov.
  • Zmenu programu, zrušenie programu prípadne zmenu trasy / zjazd náhradného toku pri nedostatku prírodnej vody, alebo vysokom stave vody, ktorý by mohol ohroziť účastníkov zájazdu.
  • Vyradenie osoby z rafového člna pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných látok ak inštruktor uzná, že by mohla byť ohrozená skupina príp. jednotlivec bez nároku na vrátenie peňazí za danú službu.

Iné:
Zabezpečíme Vám odbornú inštruktáž v anglickom, nemeckom, alebo maďarskom jazyku.

Pri väčšom počte osôb, možnosť doplnenia raftového programu aj inými adrenalínovými hrami a catteringom.

Sme začiatočníci nevadí to?
Nie, vôbec nie! Väčšinou sú naši klienti začiatočníci, ktorých si pred vstupom na divokú vodu zaškolíme a vysvetlíme im ako sa treba správať na divokej vode.

Ako budeme ovládať loď?
V každom rafte (lodi) je s Vami inštruktor z dlhoročnými skúsenosťami. Ak ste skúsenejší vodák zabezpečíme Vám aj dvojmiestny raft, ktorý si budete kormidlovať sami.

Ako budem mokrý po raftingu a prečo musím pádlovať?
Po raftingu budete úplne mokrý, takže pod neoprénom, by ste mali mať plavky, alebo nejaké kraťasy. Pádlovať musíte preto, lebo ho svojím pádlovaním poháňate ako motor. Bez motora to moc nejde a sám inštruktor to asi nezvládne! :)) Česť vínimkám!

Čo si máme priniesť na raftovanie?
Ak sa jedná o rafting v AVŠ LM, tak si hlavne nezabudnite plavky a uterák. Všetko ostatné dostanete od nás.

Ako si správne vybrať rieku?
Treba si uvedomiť na ako obtiažnu rieku chcem ísť raftovať. Väčšinou na jar sú rieky divokejšie a vhodnejšie pre mladé skupiny ľudí a skúsenejších vodákov a v lete keď je menej vody je vhodná pre úplných začiatočníkov a slabších plavcov, príp. rodiny s ďetmi. (..ale nie je to pravidlo, počasie je nevyspytateľné). Najlepšie bude keď nám napíšete do CK a my Vám odporučíme tú správnu rieku.

Môžu ísť raftovať aj deti?
Áno berieme na rafting aj deti. Liptovský Mikuláš je od 10r. a zahraničné rieky robíme od 12r. Ale nie je to podmienka záleží od toho konkrétneho človiečika a konkrétnej destinácie. Vozili sme už aj oveľa mladších vodákov nie len v Čunove, LM, ale aj napr. v Slovinsku na Soči. Záleží na konkrétnom stave vody v rieke, inštruktora, toho človiečika a samozrejme hlavne od RODIČOV. Tu podpisujú reverz rodičia príp. rodinný zástupcovia.

Neviem moc dobre plávať a chcel by som ísť raftovať. Čo teraz?
Najdôležitejšia vec je informovať inštruktora a trip leadera o tom, že ste slabší plavec. Inštruktor a záchranár v prípade prevrátenia sa, alebo vypadnutia z lode bude pomáhať v prvom rade slabšiemu plavcovi. A samozrejme bude jazdiť aj trošku bezpečnejšie.

Ako sa dozviem aká obtiažná je rieka na ktorú chcem ísť raftovať?
Každá rieka je popísaná a je pri nej napísaná obtiažnosť napr. WWII. To je z nemeckého slova Wildwaser WWI  a II. patria medzi ľahké rieky s malími vlnami a valcami. WWIII je už tažšia rieka, ale nie náročná je veľmi prehľadná a zábavná. WWW IV je ťažšia voda s veľkými vlnami a válcami s neprehľadným tokom rieky. Obtiažnosť WW V je na komerčný rafting nezjazdná.

Treba sa poistiť pred raftingom?
Áno na rafting, by bolo lepšie byť poistený.

Fotenie a nahrávanie videa na rafte je možné?
Fotoaparáty a video kamery neodporúčame brať na divokú vodu, ak nie sú vodotesné. Ale bezpečnosť kamery a fotoaparátu Vám nikto nezaručí. Možnosť je taká, že za poplatok urobíme my fotodokumentáciu, príp. video zábery špeciálnymi vodotesnými kamerami a fotoaparátmi.

Bezpečnosť na raftingu?
Bezpečnosť zabezpečujeme školeniami, ktorými musia prejsť naši inštruktori. Na divokej vode v Liptovskom Mikuláši okrem inštruktora v každej lodi je na brehu v AVŠ záchranár. Na prírodných riekach okrem inštruktora v lodi pri raftovom člne jazdí safety kajak. Safety kajak je kajakár na lodi, ktorý dáva na Vás pozor ešte z vody na kajaku.

Ako si zarezervujem rafting?
Najlepšie je si vybrať konkrétny zájazd, termín a napísať, alebo zavolať k nám do CK. Môže sa stať, že v tom čase tento termín je už obsadený, nezjazdný, zrušený preto si treba prezistiť konkrétny termín.

Fotogaléria

NIEKTORÉ Z NAŠICH VIDEÍ

Loading the player...

Novinky e-mailom

Zadaním Vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu noviniek

Zadaním Vašej e-mailovej adresy a zaškrknutím "checkboxu" sa odhlásite z odberu noviniek

PARTNERI

Divoká Voda - areál vodných športov Čunovo https://www.huskysk.sk
http://www.crosslimit.eu/

Pracovali sme aj pre

RÝCHLE KONTAKTY

(mirec) +421 911-305-961

(mišo) +421 948-163-319

Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3